на China Tie on Earloop Mask Making Machine with Auto Box пакување фабрика и производители |Хенгјао

Машина за правење маска со вратоврска со автоматско пакување

Краток опис:

Тоа е автоматска машина за производство на готова хируршка маска за лице, и заварување со ултразвук. Од хранење материјал за производство на празно маска за лице до заварување на работ, оваа машина интегрира 1 сет банкарска машина за маска за лице со 2 комплети вратоврска на машините покрај маската дистрибутивен систем, така што ја подобри својата автоматизација.

 

мин.Нарачка / Референтна цена на ФОБ
1 Комплет 66.000-72.000 УСД/ Сет
Производствен капацитет:15-20 комплети/месец
Сертификација:CE, ISO9001: 2015 година
Состојба:Ново
Излез:70-80 ЕЕЗ/мин
Напон:220 V
Број на модел: HY100-10A


Детали за производот

Ознаки на производи

DМашина за правење маски за лице за еднократна употреба

ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ

Големина на машината 5950*3750*1600мм
Излез 70-80 парчиња/мин
Напон 220 V/380V
Моќ 2,2 KW
Притисок 0,6 Mpa
Материјал за трупот Алуминиумска легура
Забелешка Задолжително и автоматско напојување на кутијатаДостапна е машина за избор, собирач на отпад

 

СПЕЦИФИКАЦИИ 

Име на брендот: HY Услови на плаќање: Т/Т
Автоматска оценка: Автоматски Гаранција:  1 година
Приспособено: Изборен Обезбедена услуга по продажбата: Инженери достапни за сервисирање на машини во странство

Карактеристики

1. Контрола на PLC.

2. Позиционирање на фотоелектрична детекција.

3. Уред за печатење опционален.

4. Систем за контрола на напнатоста.

5. Прекрасна силна и отпорна на 'рѓосување со структурата од алуминиумска легура.

1

1 (4) 1 (7)

Пакување и испорака

Детали за пакување Спакувано со стандардна извозна дрвена кутија
Пристаниште ШЕНЖЕН
Водечко време 35-50 дена

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
    WhatsApp онлајн разговор!