Машина за правење навлака за неткаен потпирач за глава

Краток опис:

Тоа е специјализирана опрема за автоматско производство на еднократна неткаен капак на потпирачот за глава. Се применува на авион, воз, автобус.Автоматски се храни од материјал за готовите производи.

 

мин.Нарачка / Референтна цена на ФОБ
1 Комплет 35.000-40.000 УСД/ Сет
Производствен капацитет: 80 ЕЕЗ/мин
Апликација: Неткаен капак на потпирачот за глава
Сертификација: CE, ISO9001: 2015 година
Состојба: Ново
Број на модел: HY300-05


Детали за производот

Ознаки на производи

NткаениМашина за правење капак на потпирачот за глава

ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ

Големина на машината 4500*1070*2050 мм
Излез 80 парчиња/мин
Напон 220 V/380V
Моќ 2,7 KW
Притисок 0,6 Mpa
Материјал за трупот Алуминиумска легура
Забелешка  

 

СПЕЦИФИКАЦИИ 

Име на брендот: HY Услови на плаќање: Т/Т
Автоматска оценка: Автоматски Гаранција: 1 година
Приспособено: Изборен Обезбедена услуга по продажбата: Инженери достапни за сервисирање на машини во странство

Карактеристики

1. Контрола на PLC.

2. Позиционирање на фотоелектрична детекција.

3. Додадете уред за печатење.

4. Систем за контрола на напнатоста.

5. Добар изглед и отпорен на рѓосување со структура од алуминиумска легура.

6. Автоматско собирање на готови производи.

1

подлога за покривање на потпирачот за глава 1 (7)

Пакување и испорака

Детали за пакување Спакувано со стандардна извозна дрвена кутија
Пристаниште ШЕНЖЕН
Водечко време 35-50 дена

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја